• Zbiórka dla schroniska dla zwierząt

• Rozpoczęliśmy zbiórkę na schroniska dla zwierząt w Zgierzu. Poniżej lista najpotrzebniejszych rzeczy:

• karma sucha, mokra, dla psów i kotów, dla szczeniąt, kociąt, dorosłych

i starszych podopiecznych, specjalistyczna, delikatna, gryzaki, smaczki

• makarony, kasze, ryż, płatki owsiane

• żwirek do kuwet dla kotów

• mokre chusteczki

Zbiórka trwa do 17.11.2022 roku.

Liczymy na Państwa.

Za okazaną pomoc serdecznie dziękujemy!

• W przedszkolu

Zapasy na zimę

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Dzień Poczty Polskiej

Dzień Drzewa

Dzień Kundelka

• Wycieczka uczniów klas 8 do Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 w Łodzi

• Rocznica odzyskania niepodległości jest jedną z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. Przypomina nam ona o tym, jak ważne bezpieczeństwo i wolność. Dlatego też uczniowie klas 8, w dniu 7 listopada, udali się do Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 w Łodzi, aby poznać pracę specjalistów, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa i skuteczności Lotnictwa Polskich Sił Zbrojnych. Uczniowie mieli możliwość przyjrzeć się pracy poszczególnych sektorów, zajmujących się obsługą, produkcją detali metalowych,  remontami i modernizacją helikopterów z grupy MI. Zaprezentowano najnowszą makietę platformy rakiety suborbitalnej do wynoszenia ładunków badawczych powyżej linii Kármána (100 km) oraz bezzałogowy śmigłowiec ILX-27. Młodzież, choć zmęczona wędrówką po wielkopowierzchniowych hangarach, to bogatsza w wiedzę dotyczącą światowych rozwiązań technicznych z zakresu bezpieczeństwa lotniczego.

• Mała książka wielki człowiek

• W piątek 4 listopada 2022 roku wszyscy uczniowie klasy pierwszej otrzymali "Pierwsze abecadło" - antologię tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.  Książki przekazał Instytut Książki w ramach kolejnej edycji kampanii "Mała książka - wielki człowiek". Celem kampanii jest promocja czytelnictwa wśród dzieci  w różnych grupach wiekowych.

• Przerwa na czytanie

• 28 października bierzemy udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie!

Zapraszamy całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli, pracowników administracji, do przyniesienia swoich ulubionych książek i wspólnego czytania podczas przerw.

„Czytaj, by być pewnym siebie,

Czytaj, by być w siódmym niebie,

Czytaj, żeby więcej wiedzieć,

Czytaj, żeby jaśniej myśleć,

Czytaj, żeby poznać świat,

Czytaj, nieważne ile masz lat!”

• Prelekcja dla uczniów klas 7 i 8

• 30 września 2022 roku dla uczniów klas 7 i 8 odbyła się prelekcja na temat niemieckiego nazistowskiego obozu dla polskich dzieci przy ulicy Przemysłowej w Łodzi.

• Wycieczka klas IV-VI do Biskupina

• 24.10.2022 r. klasy: 4, 5 i 6, wybrały się na wycieczkę do Biskupina. Z przejęciem oglądaliśmy rekonstrukcję starej osady nad Jeziorem Biskupińskim oraz wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których wykonaliśmy własne koraliki na wzór tych, które nosili osadnicy w dawnym Biskupinie. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Muzeum Kolei Wąskotorowej w Żninie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć, jak wyglądały kiedyś wnętrza tych wyjątkowych pojazdów PKP. Tego dnia zwiedzaliśmy również Gniezno. Słynne Drzwi Św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej oraz spacer ul. Bolesława Chrobrego zrobiły na nas ogromne wrażenie. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni.

• Dzień Tabliczki Mnożenia

• 20 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klasy czwartej: Amelka Porczyk, Wojtek Pilch oraz Antek Stolarek przeegzaminowali wszystkich uczniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Z każdej klasy został wyłoniony zwycięzca, który w najkrótszym czasie rozwiązał bezbłędnie wszystkie przykłady.
            Wszystkim zwycięzcom gratulujemy. Rekordzistą SZKOŁY został uczeń klasy 7 - Bogdan Propokovych z czasem 16 sekund.
            Uczniowie zaprosili również do udziału Dyrekcję, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych. Wszystkim uczestnikom dziękujemy.
            Szczególne podziękowania składamy firmie Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o. z siedzibą w Ozorkowie za ufundowanie upominków dla zwycięzców.