• Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymały od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów mogą uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Nasza szkoła bierze udział w programie "Laboratoria Przyszłości", dzięki temu została wzbogacona w wyposażenie o wartości 60 000 zł.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła zakupiła m.in.:

• Drukarkę 3D do Pracowni Druku SkriiLab
          • Pracownię Druku 3D SkriLab
          • Aparat fotograficzny Canon PowerShot
          • Statyw do apartu i kamery
          • Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
          • Zestaw oświetleniowy
          • Mikrofon kierunkowy Saramonic
          • Mikroport Saramonic
          • BeCreo - zestaw  z mikrokontrolerem (zestaw do nauki podstaw programowania, robotyki oraz mechatroniki)
          • Stację lutowniczą
          • Lego Education SPIKE Prime