• Pasowanie na Czytelnika Biblioteki

• Dnia 10 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczystość pasowania uczniów klasy 1 na Czytelników Biblioteki Szkolnej. Pierwszoklasiści odgadywali zagadki związane z bohaterami i tytułami bajek i baśni, wysłuchali skierowanych do nich „próśb książki” oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować wypożyczone woluminy. W spotkaniu uczestniczyła Pani Dyrektor Beata Lipiec, która dokonała uroczystego pasowania każdego ucznia na czytelnika. Nowi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą książkę, otrzymali upominki: pamiątkowe dyplomy, zakładki i ołówki. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę z filmu Akademia pana Kleksa: „Na wyspach Bergamutach”.

W uroczystości wzięły aktywny udział: Liliana Pilch i Zofia Piwońska z klasy ósmej, Lillou Ryniak z klasy piątej, oraz Julia Baranowska, Zuzanna Czaplińska i Małgosia Fornalczyk z klasy czwartej.

Zachęcamy wszystkich uczniów do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej!

• Dzieciaki sadzeniaki

• Uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach wiosenno- świątecznych w Leroy Merlin w Łodzi. Dzieciaki Sadzeniaki to ogólnopolska akcja Leroy Merlin Polska, której celem jest uczenie dzieci pielęgnacji roślin i rozbudzanie w nich zainteresowań przyrodą.

Na dzieci czekała przygotowana sala i ciekawe zadania. Na początku obejrzały prezentację, w oparciu o którą musiały rozwiązać zagadki i wykonać zadania praktyczne. Każdy wykonał swoją kartkę świąteczną. Następnie mali ogrodnicy posadzili swoje wiosenne kompozycje, które mogli zabrać ze sobą do domu. Na zakończenie wizyty każdy pierwszak otrzymał  od organizatorów niespodziankę i dyplom potwierdzający udział w akcji.

Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie i ciekawie przygotowane warsztaty.

• Powitanie wiosny

•

21 marca jak tradycja każe pierwszoklasiści powitali wiosnę wesołym spacerem z kolorowym gaikiem, który wspólnie wykonali. W trakcie spaceru każdy uczeń miał za zadanie poszukać określoną oznakę wiosny. Wszyscy wykazali się bystrym okiem i słuchem.