• Nocne biwakowanie w szkole

• W piątek 27 maja klasa 7B z entuzjazmem stawiła się w szkole o godz. 17. Pełni euforii przygotowywali miejsce do spania i wspólnego biesiadowania. Rozpoczęły się zabawy przy muzyce, śpiewy i wspólne tańce, które zdawały się nie mieć końca.  O puste żołądki zadbali rodzice, przywożąc duużo pizzy z zaprzyjaźnionego Baru "Kaktus". Później była zabawa w chowanego , gry, które zakończył "Polonez" zatańczony o  1 w nocy. Po godzinach szaleństw i śmiechów sen nadszedł we wczesnych godzinach porannych. Jednakże nie trwał on zbyt długo, gdyż o 7 rano zabrzmiał, jakże niemiły, dźwięk starego dzwonka szkolnego. Niewyspani, ale jakże szczęśliwi, zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy miejsce biwakowania i wróciliśmy do swoich domów. Podsumowując, stwierdzamy: WAŻNE JEST PRZEBYWANIE ZE SOBĄ!

• Sukces Laury Siemaszkiewicz uczennicy klasy 6 w konkursie literackim

• Miło nam poinformować, że uczennica klasy 6 Laura Siemaszkiewicza zdobyła II miejsce w Powiatowym Konkursie Literackim "Wiosenny świat baśni" organizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Zgierza przez Szkołę Podstawową nr 4 w Zgierzu. Jej historia związana z rzeką Lindą została doceniona przez jury konkursu. Gratulujemy!

Ewa Gontarska Pawluczyk

• Konkurs z języka niemieckiego

• Konkurs!

„Mein Schuh”-mój but

Zrób zdjęcie swojego buta i napisz po niemiecku wypracowanie w pierwszej osobie z perspektywy buta. Napisz np. jak ma na imię, ile ma lat, gdzie mieszka, co lubi, czy ma rodzinę, czy lubi zwierzęta, jak się czuje, gdzie lubi spędzać wolny czas.

Masz inne pomysły, super pisz!

Twoje wypracowanie powinno mieć 50-80 słów (klasa 4),

80-160 słów (klasa 5-8) i być pracą samodzielną!

Praca powinna być napisana w wordzie i wydrukowana na papierze A4.

Na twoją pracę czekam do 30 maja.

Alicja Sobierajska

• Wyróżnienie w XXVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim "Wena"

• Uczennica klasy VII B Antonina Markiewicz 11.05.22 r. zdobyła wyróżnienie w XXVI Powiatowym Konkursie Recytatorskim, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 8 w Zgierzu. Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Romantyzmu Polskiego, dlatego uczestnicy mieli za zadanie wykonać utwór polskiego romantyka. Udział w konkursie był nie tylko rozwijaniem uzdolnień artystycznych ale przede wszystkim  uwrażliwieniem na piękno poezji polskich twórców romantycznych.

• Zbieramy nakrętki

• W najbliższy poniedziałek, 9 maja, w naszej szkole odbędzie się

zbiórka nakrętek!

Nakrętki przekażemy Fundacji „HypoGenek”.

Fundacja „HypoGenek” https://www.hypogenek.pl

wspiera osoby chorujące na choroby rzadkie lub przewlekłe. Zachęcamy wszystkich uczniów

i rodziców do włączenia się w akcję. Następne przekazanie nakrętek odbędzie się przed zakończeniem roku szkolnego.

Włącz się w pomaganie,

chroń środowisko!