• 2 Maja - Dzień Flagi RP

• 2 maja obchodzimy Dzień Flagi, który został ustanowiony w 2004 roku. Z tej okazji zapraszamy Państwa do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji:

zachęcamy do wywieszenia 2 maja polskiej flagi, zrobienia zdjęcia z Biało-Czerwoną i opublikowania go w mediach społecznościowych z hasztagiem #mojaflaga.

Spot:

• Pasowanie na czytelnika kl. I

• Dnia 21 kwietnia  odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, dlatego wiedzę o książce, bibliotece i kodeks czytelnika przedstawiły bajkowe postacie.  Uczniowie klasy I odgadywali także zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy w obecności Pani wychowawczyni złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała Pani Dyrektor Beata Lipiec.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali pierwsze wypożyczone książki, zakładki, a pamiątkowy dyplom będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

• "Pan Kejk. W poszukiwaniu psiego nieba" - spotkanie z autorką i ilustratorką książki.

• Czy istnieje psie niebo? Jakie ono jest i jak się tam dostać? Te pytania nurtują bohatera książki "Pan Kejk. W poszukiwaniu psiego nieba", z której autorką -Natalią Rajczak i ilustratorką - Anną Ucińską mieli możliwość spotkać się uczniowie klas I-V naszej szkoły dnia 25.04.23r. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, co skłoniło autorkę do napisania ciepłej i wzruszającej historii psiaka, która pokazuje, że wszystkie psy zasługują na to, żeby mieć swojego człowieka, choć nie wszyscy ludzie zasługują na to, aby mieć swojego psa.

Spotkaniu towarzyszyły warsztaty uwrażliwiające na kwestię odpowiedzialności za zwierzęta.  Każdy uczestnik mógł zakupić książkę z dedykacją od autorki i ilustratorki. Panie, w ramach podziękowania za spotkanie, otrzymały od przybyłych uczniów dary (karmy, smakołyki) dla zwierzaczków z Przytuliska w Głownie.

• Elektrośmieci

• Drodzy Rodzice, Uczniowie i Mieszkańcy!

We wtorek 25 i środę 26 kwietnia zbierać będziemy elektrośmieci. Pojemniki z napisem „zbiórka elektrośmieci” stać będą przy bramie po stronie poczty. Zbieramy baterie, żelazka, mikrofale, telefony, sprzęt oświetleniowy, mało- i wielkogabarytowe urządzenia AGD, sprzęt RTV i inne elektrośmieci!

Elektroodpady to urządzenia, które w swoim składzie posiadają pierwiastki i substancje, które są bardzo szkodliwe dla zdrowia i życia człowieka oraz dla środowiska naturalnego. Zachęcamy więc do aktywnego wzięcia udziału w zbiórce!

• Ankieta do Rodziców dzieci w wieku od 0 do 6 lat mieszkających w województwie łódzkim

• Zapraszamy rodziców dzieci w wieku 0-6 lat do udziału w ankiecie, która przeprowadzana jest w ramach badania: „Analiza przyczyn występowania białych plam w zakresie miejsc wychowania przedszkolnego w województwie łódzkim” realizowanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Badanie wynika z chęci właściwego wydatkowania środków na rozwój przedszkoli z perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Raport z badania przygotowywany jest przez Regionalne Obserwatorium Terytorialne Województwa Łódzkiego funkcjonujące w strukturach Biura Planowania Przestrzennego Województwa Łódzkiego w Łodzi.

Ankietę można wypełnić na stronie https://forms.gle/SLTQ9VhuCYWP7Tfs9 lub pobierając ją ze strony ankieta_do_rodzicow.docx wysyłając na adres e-mail: rot@bppwl.lodzkie.pl

• Wielki Test Wiedzy o Wodzie

• W dniu 21 marca 2023r. odbył się Konkurs pt. Wielki Test Wiedzy o Wodzie zorganizowany z okazji obchodów Światowego Dnia Wody.W konkursie brali udział uczniowie klas V-VIII.

Laureatami Konkursu zostali:

I miejsce - Maja Bystrońska z kl. 8b

II miejsce ex aequo - Julia Kominiak z kl. 7 Daria Olczak z kl. 8b

Wyróżnienie również otrzymała Malina Grubiak z kl.4 za wykonanie plakatu do Konkursu plastycznego Jak oszczędzać wodę.

Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami oraz drobnymi upominkami.Serdecznie Gratulujemy !!!