• Szkolny konkurs "Matematyczne łamigłówki"

• W dniu 28.03.2023 r. nastąpiło rozdanie nagród laureatom szkolnego konkursu "Matematyczne łamigłówki". Zwycięzcami w kategorii wiekowej klasy II-IV zostali:

Miejsce I - Amelia Porczyk

Miejsce II - Wojciech Pilch

Miejsce III - Borys Krakowiak

Zwycięzcami w kategorii wiekowej klasy V-VIII zostali:

Miejsce I - Maksymilian Filipowicz

Miejsce II - ex aequo Samuel Krupa oraz Michał Kalinowski

Miejsce III - Filip Górski

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Bardzo dziękujemy Firmie Tubądzin Management Group Sp. z O.O. oraz Pani Beacie Urbańskiej - właścicielce Kulubu Fitness Forma w Zgierzu za ufundowanie wspaniałych nagród dla naszych zwycięzców.

• Targi edukacyjne w Ozorkowie i Drzwi Otwarte

• W tzw. dzień wagarowicza, 21 marca, klasa VIII B udała się do I LO im. S. Żeromskiego w Ozorkowie na Drzwi Otwarte. Podczas zwiedzania szkolnych pracowni uczniowie oraz nauczyciele przybliżali ofertę swojego liceum poprzez konkursy, quizy, doświadczenia, a nawet przedstawienia. Największym  zainteresowaniem cieszyła się klasa o profilu CyberMil. Naprzeciwko szkoły, w hali sportowej,  odbywały się targi edukacyjne szkół z terenu powiatu zgierskiego, łęczyckiego oraz Łodzi. Zapoznanie z ofertą szkół pozwala na, niełatwe dla ósmoklasistów, podjęcie decyzji o wyborze dalszej drogi życiowej.

• "Żywa" lekcja historii w muzeum

• (...)

nie przemawiają do wyobraźni

jest ich za dużo

cyfra zero na końcu

przemienia ich w abstrakcję

temat do rozmyślania:

arytmetyka współczucia

Zbigniew Herbert "Pan Cogito czyta gazetę"

W dniu 15.03.2023r. uczniowie kl. VIII B odwiedzili Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu w Łodzi. Podczas "żywej" lekcji historii poznaliśmy dzieje  hitlerowskiego obozu dla polskich dzieci w Łodzi. Dzięki materiałom archiwalnym i unikatowym zgłębiliśmy wiedzę o dwudziestu pięciu miesiącach gehenny zgotowanej najmłodszym Polakom, ukrytym przed światem za podwójnym murem. Gehennie, o której prawie nikt nie wie. My już wiemy...

• Rekolekcje wielkopostne 13 -15 marca 2023

• Wszystkie zajęcia odbywają się zgodnie z planem lekcyjnym poza 3 i 4 godziną. W tych godzinach uczniowie pod opieką nauczycieli idą do kościoła, a uczniowie, którzy pozostają w szkole mają zajęcia opiekuńcze.

• Spotkanie przy kawie i pysznych wypiekach

• Na pyszne ciasto i aromatyczną kawę zaprosiła mieszkanki Trójwsi Wioleta Głowacka Wójt Gminy oraz Beata Lipiec Dyrektor ZSP w Grotnikach. Panie spędziły czas w miłej atmosferze, jak same twierdziły -dobrze było się spotkać w swoim gronie i tak po prostu porozmawiać, oderwać się od codziennych obowiązków, którym kobietom przecież nie brakuje.
            Uczniowie szkoły przygotowali występy artystyczne. Następnie Panie wysłuchały interpretacji wierszy w mistrzowskim wykonaniu Pana Janusza Kowirandy- Prezesa Stowarzyszenie Proekologiczne Grotniki – Jedlicze – Ustronie „Pinia”. O oprawę muzyczną zadbał Pan Wojciech Kaźmierczak radny Rady Gminy Zgierz. Pyszne ciasta przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Jedlicze A i B oraz Grotniki-Ustronie, a także Panie z Rady Rodziców ZSP w Grotnikach.
            Po słodkim poczęstunku można było sobie zmierzyć poziom cukru i ciśnienia, a badania wykonywała przychodnia Fammed.
            Można było odwiedzić stoisko z niepowtarzalnym rękodziełem, unikatową ręcznie malowaną biżuterią, twórczyni Pani Anny Orczykowskiej oraz z unikatową odzieżą lnianą i wełnianą by Zojka Borkowska. Obydwie Panie to mieszkanki Ustronia.
            Porad kosmetycznych udzielał Gabinet kosmetyczny Z Pazurem
            Dziękujemy za udział w spotkaniu ❤️