• Serdecznie witamy w gronie czytających rodziców

• Z ogromną przyjemnością witamy mamę Tymona w gronie czytających rodziców:) Mama przeczytała książkę z serii Kicia Kocia o kosmosie, dzieki której nasi najmłodsi dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości dotyczących tego tematu.

• Podróże małe i duże.Witamy w Danii.

• Kolejne państwo na mapie podróży przedszkolaków odwiedzone!Gościliśmy w Danii poznając flagę, najsłynniejszego bajkopisarza i jego baśnie Hansa Christiana Andersena, nasłynniejsze klocki na świecie LEGO, najciekwsze miejsca, ukształtowanie terenu, ciekawostki o mieszkańcach, a także charakterystyczne potrawy.

• Tydzień eksperymentów w przedszkolu

• Intrygujący, pełen doświadczeń, badania zjawisk i cech przedmiotów tydzień z Szalonym Naukowcem;) za nami. Każdy dzień mijającego tygodnia upłynął pod znakiem eksperymentów. Niektóre z nich jak np. lampa lawa, "wędrująca woda", zabawy z bańkami, ciecz newtonowska czy też wybuch wulkanu obserować mogliśmy od razu a na efekty niektórych doświadczeń  np.hodowla kryształów, czy też sprawdzanie czego roślina potrzebuje do wzrostu będziemy musieli bacznie obserwując poczekać kilka ładnych dni.

• Dzień Kota w przedszkolu

• Obchody Dnia Kota w przedszkolu były okazją do rozwoju mowy, kształtowania umiejętności wypowiadania się na dany temat, poprzez opowiadanie własnych doświadczeń, kończenie rozpoczętych zdań, opowiadanie historyjki obrazkowej, rozwijanie małej motoryki  i wyobraźni dzięki pracom plastycznym z wykorzystaniem różnych materiałów, rozwój wyobraźni dzięki rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej podczas zabaw ruchowych, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego wraz z zabawami usprawniającymi wargi i język. Miauuuuu!To był udany dzień.