• Podróże małe i duże.Witamy w Danii.

• Kolejne państwo na mapie podróży przedszkolaków odwiedzone!Gościliśmy w Danii poznając flagę, najsłynniejszego bajkopisarza i jego baśnie Hansa Christiana Andersena, nasłynniejsze klocki na świecie LEGO, najciekwsze miejsca, ukształtowanie terenu, ciekawostki o mieszkańcach, a także charakterystyczne potrawy.

• Tydzień eksperymentów w przedszkolu

• Intrygujący, pełen doświadczeń, badania zjawisk i cech przedmiotów tydzień z Szalonym Naukowcem;) za nami. Każdy dzień mijającego tygodnia upłynął pod znakiem eksperymentów. Niektóre z nich jak np. lampa lawa, "wędrująca woda", zabawy z bańkami, ciecz newtonowska czy też wybuch wulkanu obserować mogliśmy od razu a na efekty niektórych doświadczeń  np.hodowla kryształów, czy też sprawdzanie czego roślina potrzebuje do wzrostu będziemy musieli bacznie obserwując poczekać kilka ładnych dni.

• Dzień Kota w przedszkolu

• Obchody Dnia Kota w przedszkolu były okazją do rozwoju mowy, kształtowania umiejętności wypowiadania się na dany temat, poprzez opowiadanie własnych doświadczeń, kończenie rozpoczętych zdań, opowiadanie historyjki obrazkowej, rozwijanie małej motoryki  i wyobraźni dzięki pracom plastycznym z wykorzystaniem różnych materiałów, rozwój wyobraźni dzięki rozwiązywaniu różnego rodzaju zagadek, rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej podczas zabaw ruchowych, ćwiczenia aparatu artykulacyjnego wraz z zabawami usprawniającymi wargi i język. Miauuuuu!To był udany dzień.

• Projekt Mała książka wielki człowiek

• Miło nam poinformować, że po raz kolejny w ramach ogólnopolskiego projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała książka- wielki człowiek” w grudniu pierwszoklasiści otrzymali wyprawkę czytelniczą pt. „Wnuczka antykwariusza” autorstwa Justyny Bednarek a rodzice broszury: „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem” o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania. Projekt podkreśla rolę czytelnictwa i zachęca małych czytelników, jak i  rodziców do wspólnego czytania. Każdy przecież wie, i duży i mały, że książka jest przygodą, zabawą, niespodzianką, odkryciem, skarbnicą wiedzy … I na pewno najlepszym prezentem. Życzymy miłej lektury o Gabrysi i dziadku Witku.

• Światowy Dzień Kubusia Puchatka w przedszkolu

• 18 stycznia, w rocznicę urodzin pisarza Alana Alexandra Milne'a, autora książek "Kubuś Puchatek" i "Chatka Puchatka" obchodzony jest dzień bohatera tych pozycji. W przedszkolu upłynął nam na słuchaniu opowiadań z książki, ale też dowiedzieliśmy się jak doszło do powstania książek, kto był pierwowzorem postaci i jak to się stało, że iliustracje z książek znacznie rożnią się od postaci, które znają dzieci. Było trochę ruchu a także powstały prace plastyczne, niektóre z nich dzięki zastosowaniu naturalnego barwnika, idelanego odcienia pasującego Kubusiowi - kurkumy.

• Podróż przedszkolaków do...Królestwa Niderlandów

• W ramach realizacji innowacji "Podróże małe i duże" po rozszerzeniu wiedzy na temat naszej Ojczyzny, wybraliśmy się za granicę Polski do państwa tulipanów, rowerów, wiatraków i chodaków - Królestwa Niderlandów aby poznać m.in. zwyczaje mieszkańców, krajobraz, ustrój, przysmaki, flagę, umiejscowienie na mapie Europy. Najwięcej emocji wśród przedszkolaków wzbudziła postać wybitnego artysty Vincenta van Gogha.

• Czytające przedszkole

• Niezmiernie nam miło powitać kolejną czytającą  naszym najmłodszym mamę:)Dziękujemy mamie Leny za wkład w rozwijanie wyobraźni i kreatywności naszych przedszkolaków.

• Światowy Dzień Pizzy w przedszkolu

• 17 stycznia obchodzimy  Światowy Dzień Pizzy.To obowiązkowy dzień z kalendarza dni nietypowych, który obchodzimy w naszym.przedszkolu.Samodzielnie wykonane ciasto do pizzy, sos pomidorowy, przyprawy i ser to gwarancja wspaniałego smaku.Przekonaliśmy się o tym (po raz kolejny;) właśnie dziś przygotowując pyszny "placek".

• Projekt "Zdrowo jem, więcej wiem" w grupie 5-6-latków

• W roku szkolnym 2023/2024 grupa 5 - 6 - latków bierze udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem". Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Projekt skierowany jest równiez do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonanie ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

Szczęśliwie, ciężko pracując, ale też dobrze się przy tym bawiąc ukończylismy etap jesienno - zimowy projektu. Poniżej foto relacja z wybranych działań.

• Preorientacja zawodowa w przedszkolu

• W grudniu w ramach realizacji treści związanych z preorientacją zawodową odwiedziła nas mama Neli i Kai a także starsza siostra dziewczynek. Obie Panie zaprezentowały nieoczywiste zawody: baleriny i gimnastyczki sportowej. Zdobyliśmy ogromną porcję wiedzy o balecie i gimnastyce artystycznej nie tylko w teorii ale przede wszystkim w praktyce. Panie przyniosły mnóstwo rekwizytów, które wywołały ogromne zainteresowanie wśród dzieciaków. Mieliśmy także sposobność spróbować pozycji baletowych, wykonać układ choreograficzny, poćwiczyć z szarfą i piłką. Serdecznie dziękujemy:)

• Czytający rodzice

• Niezmiernie miło nam powitać kolejne czytające naszym przedszkolakom mamy. Serdecznie dziękujemy mamie Kornelii, mamie Poli i mamie Karolinki za odwiedziny i aktywne włączenie się w akcję codziennego czytania dzieciom.