• ''Ogólnopolski Program Edukacyjny''

OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY „ 5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU”

Klasy I- III Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno- Gimnazjalnym w Grotnikach biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym:

„ 5 porcji warzyw, owoców lub soku”

Organizatorem programu jest Stowarzyszenie Krajowa Unia Producentów Soków ( KUPS). Celem programu jest kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych, z naciskiem na kształtowanie nawyku spożywania 5 porcji warzyw, owoców lub soku codziennie. Jest objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Agencji Rynku Rolnego, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wszystkich Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.  Odbiorcami programu są dzieci i rodzice.

Uczniowie na zajęciach zdobywają wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania, które w przyszłości zaowocuje spełnieniem ich marzeń.  Wielkie Marzenie to motyw przewodni programu. Bohaterowie przygód o owocowo- warzywnej przygodzie- Ala i Jaś pomagają uczniom.

Dokładne informacje o programie można znaleźć na stronie www.5porcjiwszkole.pl