2019/2020 Statut Przedszkola Regulamin Przedszkola Informacje dla rodziców

Przedszkole

2019/2020

PROGRAM "MAMO, TATO WOLĘ WODĘ"

W lutym realizowaliśmy program "Mamo, tato wolę wodę". Zrealizowaliśmy m.in. przygody: "Mój kubek", "Jak pije słoń", "Napijmy się wody".

OSTATKI

25 lutego obchodziliśmy w przedszkolu ostatni dzień karnawału.Z tej okazji upiekliśmy słodkie babeczki. 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

20 lutego gościliśmy w przedszkolu naszych kochanych Dziadków. W mocno okrojonym składzie udało nam się wystąpić na scenie, zaśpiewać, zatańczyć, odegrać scenkę a tym samym złożyc najserdeczniejsze życzenia naszym KOCHANYM BABCIOM I DZIADKOM.

WYJAZD DO TEATRU/BAL KARNAWAŁOWY

14 lutego rano wybraliśmy się do teatru V6 w Łodzi na przedstawienie pt."Królowa Śniegu". Spektakl obfitował w piękne piosenki i układy choreograficzne a także efekty audiowizualne. Po południu sale przedszkone zamieniły się w pięknie ustrojoną salę balową na którą wkroczyły księżniczki, królowe, rycerze, superbohaterowie, policjanci, strażacy, lekarze a także koty, biedronki, kucharze, wampiry,...Wszyscy świetnie się bawili przy dźwiękach nowoczesnych przebojów a także hitów dziecięcych. Były tańce i zabawy z balonami a na zakończenie poczęstunek. Dla tych najbardziej wytrwałych muzyka wybrzmiewała aż do podwieczorku. 

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT CZYTELNICZY "MAGICZNA MOC BAJEK"

12 i 13 lutego realizowaliśmy zadania z Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna moc bajek". Zajęcia odbyły sie w oparciu o utwory "Pinokio" oraz "Nowe szaty cesarza".

DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

11 lutego przypadał Dzień Bezpiecznego Internetu. W przedszkolu w oparciu o obejrzane bajki z serii "Owce w sieci" i opowiadanie próbowaliśmy stworzyć plakat przedstawiający wady i zalety płynące z korzystania z Internetu. Stworzylismy także kodeks bezpiecznego korzystania z sieci.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

10 lutego obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Pizzy. Z tej okazji wybraliśmy się w - nie tylko kulinarną - podróż do Włoch dzięki prezentacji multimedialnej. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat ojczyzny pizzy. Tradycyjnie w tym dniu przygotowaliśmy własnoręcznie ciasto i upiekliśmy pyszną pizzę.

 

 

WIGILIA PRZEDSZKOLNA

20 grudnia w sali gimnastycznej przedszkolaki wystawiły Jasełka, do których bardzo długo i pilnie się przygotowywały. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach wyglądali zjawiskowo, prezentujac umiejętności recytatorskie, wokalne, a także taneczne. Po występie nie mogło zabraknąć Mikołaja, a tym samym i prezentów dla artystów, niejako w podziękowaniu za trud włożony w przygotowanie przedstawienia. 

 

 

WIECZÓR KOLĘD

19 grudnia mieliśmy okazję zaprezentować swoje umiejętności przed szerszą publicznością podczas tradycyjnie już odbywającego się w naszej placówce "Wieczoru Kolęd". W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, wypełnionej zaproszonymi gośćmi zaprezentowaliśmy pastorałkę "Kolęda na dzwonkach". Śpiewając i grając na instrumentach, wprowadziliśmy widzów w świąteczny nastrój.

 

 

MIKOŁAJKI

A jednak! Musieliśmy być w tym roku grzeczni, gdyż Święty Mikołaj w dniu swoich imienin 6 grudnia podarował nam prezenty. Był to dzień obfitujący w historie, legendy i opowiadania o Świętym Mikołaju. Dziękujemy Kochany Mikołaju:)


 

WYJAZD DO TEATRU

4 GRUDNIA pojechaliśmy do teatru DOM w Łodzi na przedstawienie pt. "Różnorodność kultur Europy". Podczas spektaklu poznaliśmy przedstawicieli poszczególnych krajów Europy i ich zwyczaje. Poznaliśmy  kilka zwrotów w ich ojczystych językach. Mieliśmy także sposobność pomóc bohaterom w rozwikłaniu zagadek. Było to niezwykle atrakcyjne przedstawienie o wartościach takich jak: odaga, rodzina, mądrości, poczucie humoru, prawda. Gra świateł, oprawa multimedialna, muzyka i wpadające w ucho piosenki zapewniły nam wspaniałą zabawę i niezapomniane wrażenia.

 

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOPSRAWNYCH

3 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Celem święta ustanowionego przez Zgromadzenie Ogólne ONZ  jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych. Chodzi tu zarówno o pomoc we włączeniu tej grupy w społeczne życie jak i choćby kwestie dotyczące barier architektonicznych. W tym dniu w przedszkolu w oparciu o prezentację multimedialną oraz bajkę staraliśmy się kształtować właściwe postawy dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

 

 

ANDRZEJKI

29 listopada w przedszkolu zapanował na chwilą mrok, a salę rozświetlił blask lampionów. W tajemniczej atmosferze jak nakazuje tradycja odbyły się wróżby andrzejkowe.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOSCI I POZDROWIEŃ

21listopada obchodzilismy w przedszkolu „Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Idea obchodów tego dnia do dziś jest niezmienna – bądźmy dla siebie życzliwi, rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy, a nie siłowy. Wspólnie - wykorzystujac techniki twórczego myslenia -  ustaliliśmy co oznacza słowo „życzliwość”. Była to także dobra okazja aby przypomnieć sobie trzy magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam".

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada to  wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Podczas zajęć w przedszkolu w oparciu o utwór „O prawach dziecka” M. Brykczyńskiego oraz plansze i ilustracje dzieci przypomniały sobie jakie są ich prawa.

 

 

EUROPEJSKI DZIEŃ ZDROWEGO JEDZENIA I GOTOWANIA

8 listopada w ramach obchodów Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania przedszkolaki samodzielnie przygotowały  śniadanie. Wybierały wśród wielu zdowych produktów tworząc własne przepyszne kompozycje.

 

 

DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

5 LISTOPADA obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień postaci z bajek" w ramach realizacji w naszym przedszkolu Międzynarodowego Projektu Czytelniczego "Magiczna Moc Bajek". W tym dniu mieliśmy okazję wysłuchać czytanej bajki, wcielić się w emocje, które przeżywali Kopciuszek i królewicz, zatańczyć taniec dworski podczas balu na zamku, a także zaprojektować but, który zgubiła dziewczyna uciekając z balu.
 

 

 

DZIEŃ KUNDELKA

25 października obchodziliśmy w przedszkolu "Dzień kundelka". Była to okazja do zwrócenia uwagi dzieci na psy, które często   wskutek ludzkiej bezduszności i bezmyślności straciły dom i przebywaja w schroniskach dla zwierząt. Rozmawialismy także o bezpiecznych  zachowaniach w stosunku do psów. Nie zabrakło zabaw ruchowych i ortofonicznych, a nawet "psiej" orkiestry. Na zakończenie zajęć wszyscy zrobiliśmy sobie maski - pieski. Obchody "Dnia kundelka" pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

 

CIASTECZKA MAŚLANE

W ramach realizowanego w przedszkolu programu kulinarnego
15 października upiekliśmy ciasteczka maślane, których zapach dłuugo po konsumpcji unosił się po szkolnych korytarzach:)

 

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej dziewczynki z najstarszej grupy przedszkolnej przygotowały układ taneczny z parasolkami do utworu Entertainer J.Joplin, który zaprezentowały podczas szkolnych obchodów DEN 14 października, a także 16 października podczas spotkania z emerytowanymi pracownikami oświaty. Dziewczynkom serdecznie dziękujemy:)

 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI

1 października obchodziliśmy "Międzynarodowy dzień muzyki".


 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

30 września obchodziliśmy przypadający na dzień 29 września "Ogólnopolski dzień głośnego czytania". W naszym przedszkolu codziennie głośno czytamy dzieciom a w tym dniu każda wolna chwila poświęcona była na głośne czytanie literatury dziecięcej. Były wiersze, opowiadania, bajki terapeytyczne, zagadki słowne.... Po obiedzie każde dziecko tworzyło ilustrację do wybranego przez siebie utworu. Czytanie buduje więź pomiędzy rodzicem i dzieckiem, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie własnej wartości, uczy języka, rozwija słownictwo, daje swobodę w mówieniu, przygotowuje i motywuje do samodzielnego czytania,a więc CZYTAJMY DZIECIOM!

 

 

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodziliśmy w przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pierwszy raz w historii gościliśmy podczas tej uroczystości rodziców naszych przedszkolaków. Tradycyjnie już śpiewaliśmy piosenkę, którą napisała specjalnie na tę okazję p.Ula Pakuła "Hymn przedszkolaka" i wypuściliśmy w niebo kolorowe balony. Najważniejszą częścią imprezy było jednak uroczyste pasowanie przez P. Dyrektor nowoprzyjętych do naszej placówki przedszkolaków. Serdecznie witamy w naszym gronie:) 

NAGRODA DLA KLASY I W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA NIEPODLEGŁEJ

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Grotnikach
    95-073 Grotniki,
    ul.Brzozowa 4
  • (42)717 91 90

Galeria zdjęć