• ''Zostać przedsiębiorczym''

• W Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Grotnikach od 01.09.2011r.  realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. ,,Zostać przedsiębiorczym - program edukacyjny z multimedialnym pakietem dydaktycznym dla gimnazjum''autorstwa Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Działaniem innowacyjnym została objęta grupa nauczycieli wychowawców oraz uczniów klas pierwszych gimnazjum.

Innowacyjność programowa polega na opracowaniu i przetestowaniu programu nauczania poszerzającego zakres treści określonych w podstawie programowej dla gimnazjum mających wzmocnić oraz poprawić jakość pracy szkoły w zakresie dotyczącym kształtowania postaw przedsiębiorczych u uczniów gimnazjum,a także skierować zainteresowania uczniów na planowanie ścieżki edukacyjnej na kierunkach o kluczowym znaczeniu dla gospodarki.Uwzględnia ona również założenia nowej podstawy programowej przedmiotu WOS przy jednoczesnym innowacyjnym układzie treści i sposobie ich realizacji- nauczanie modułowe.

Uczniowie samodzielnie planują i realizują projekt edukacyjny wykorzystując jako wsparcie program komputerowy.